[Siemianice] Osiedle domów

Czyli gdzie nam postawią nowego klocka.

Moderatorzy: sztaba, Moderator, dedal, smakosz

Postprzez Rufus » 2010-02-07, 19:58

Taka sama oaza spokoju miała być we Włynkówku a okazało się ża MatBet zbudował kołchoz w którym jak się do kogoś przyjedzie to nawet nie ma gdzie auta postawić.
W przypadku Siemianic cena jest interesująca bo w zasadzie środkowe segmenty są w cenie dużych mieszkań w mieście .
Ja się nie zachwycam takimi inwestycjami bo jak miałbym wydać 300 tysięcy to jak mamę kocham wolałbym dom wolno stojący i powoli go wykańczać.
Z tego co słyszałem podobne osiedle ma powstać na placu koło kościoła Kolbego więc Kobyliński nie musi się łakomić na kilka klocków w których ludzie będą słyszeć każde piernięcie sąsiada :D
Ostatnio edytowany przez Rufus, 2010-02-07, 20:00, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Rufus

Miejscowość: Peryferie miasta

Postprzez kozik » 2010-02-09, 16:46

niestety mieszkam w bloku i taka szuflandia już doprowadza mnie do ścisku w żołądku. Czas coś zmienić... Najdroższa niestety z całej hecy domowej jest działka
Awatar użytkownika
kozik
Administrator

Miejscowość: North Pole

Postprzez kozik » 2010-02-09, 17:53

generalnie koszt materiałów na budowę domu wielkości ok. 90 m2 to 15-20 tys. w stanie surowym. Cała reszta właśnie pochłania gro kasy, wszelkie instalacje, wykończeniówka itd
Awatar użytkownika
kozik
Administrator

Miejscowość: North Pole

Postprzez Rufus » 2010-02-10, 09:36

Ja nie wiem czy obowiązek rozpoczęcia budowy w jakimś określonym okresie czasu jeszcze obowiązuje -kiedyś takie prawo faktycznie obowiązywało.
Sam mam działkę pod miastem na terenie gminy Słupsk i jak ją kupowałem od gminy to żadnych obwarowań dotyczących rozpoczęcia inwestycji nie było.
W gminie jest tak że płacę podatek rolny (chyba 20 zł rocznie) do czasu uzyskania pozwolenia na budowę -w chwili wydania takowego działka z rolnej automatycznie staje się zasiedleniową.
Co do aktualnych cen to faktycznie działki na terenie miasta są dużo droższe choć wydaje mi się że wcale atrakcyjniejsze nie są -zobaczcie działki za Kościołem Kolbego zwłaszcza te przy Braill'a- jak powstaną tam jeszcze szeregowce to będzie zwykłe blokowisko.
Działeczki są małe -ledwo dookoła domu zostaje pasek trawy .
W GS ze dwa lata temu działki w Głobinie czy Bydlinie zaczynały się od tysiąca metrów a za taką 1200 metrów płaciło się 38 tysięcy z VAT (W Słupsku taka działka to ze 150 tysięcy)-Głobino to jest jakieś dziesięć minut samochodem do centrum a Bydlino może 15.
Teraz kiedy wszyscy mają samochody takie odległości nie są problemem .
Dobrze wygląda tutaj Bydlino bo to idealnie połowa drogi między Słupskiem a Ustką.
Reasumując jak dom to jednak raczej na wsi ale blisko miasta ,głównie ze względu na koszty które w takim przypadku są zdecydowanie mniejsze .
Tutaj kłania się nam cała afera z powiększeniem miasta bo gdyby Kobyliński włączył tereny w okolicy Bierkowa to miasto zyskałoby atrakcyjne miejsce pod nowe osiedla domków a ludzie nie musieliby uciekać do Chmiela - dzisiaj miasto dysponuje działkami o raczej wątpliwych walorach użytkowych w dodatku strasznie drogimi.
Z Kobylanką jest podobnie -działki zaczęły tam osiągać już abstrakcyjne ceny dlatego ludziska coraz częściej uciekają do Chmiela gdzie jednak ceny są bardziej stonowane .
A tak nawiasem mówiąc to przy tegorocznej zimie ,dziękuję najwyższemu że mieszkam jeszcze w bloku :D
Śmieci wywiozą,kaloryfery ciepłe ulice pod blokiem przejezdne ...itd
Awatar użytkownika
Rufus

Postprzez Rufus » 2010-02-10, 20:11

Ten największy kawałek ziemi koło kościoła Kolbego kupił podobno właściciel Bytowskiego "Drutexu"
Ludzie kumaci w temacie ćwierkają że jest po słowie z którymś deweloperem i ma zamiar postawić tam osiedle a'la Włynkówko -ale to tylko przesłuchy :D

A co do Bierkowa to tutaj nie chodzi o samą wieś Bierkowo tylko tereny które graniczą z Bierkowem -sama miejscowość jest tutaj mniej ważna !
Awatar użytkownika
Rufus

Postprzez Rufus » 2010-02-11, 09:23

a co dobraków terenu - nie zgadzam się że w słupsku nie ma terenów pod działki, nie ma może prostych rezerw typu duże pola, ale terenów jest FULL, niejedokrotnie o tym tu mówiliśmy i widać to na zdjęciach lotniczych najlepiej... Chmiel to pokazał pięknie na mapie podczas dyskusji o powiekszeniu - że 1/3 ternu słupska to teren z podatkiem rolnym...

Chmiel poszedł na skróty i pokazał [..i owszem..] tereny wolne ale już nie wspomniał o tym kto jest ich właścicielem bo akurat tak się składa że większość tzw wolnych terenów ma swoich właścicieli i o zgrozo nie jest to miasto !
Wolne obszary to tereny których właścicielem jest WAM,Kościół Katolicki,leśnicy czy ARSP.
Teoretycznie miasto mogłoby odkupić kawał działki od kościoła ale już sobie wyobrażam co by się działo w takim GP kiedy podano by cenę metra !
Jakieś rezerwy oczywiście są ale potrzebna jest kasa na uzbrojenie a tą można pozyskać np ze sprzedania kawałka gleby pod fabrykę lub z podatków płaconych przez przedsiębiorców.
Tak więc niestety potrzebne są tereny tak pod nowe osiedla jak i pod działalność gospodarczą ....w perspektywie kilku lat miasto musi coś z tym fantem zrobić i wydaje mi się że powiększenie obszaru miasta będzie jednym z głównych zadań władz miejskich po wyborach.
Jak Bierkusy nie chcą- trudno ,nic na siłę :!:
Następny Prezydent i RM powinny skupić się nad pozyskaniem terenów w miejscu gdzie klimat dla takiego działania jest lepszy-nie da się iść w stronę Ustki to idźmy w stronę Dębnicy.
Głobino ,Kusowo,Stanięcino -tam ludzie łagodniej patrzą na miasto bo czują się zaniedbani przez gminę.
Tyle że teraz całą akcję trzeba przygotować solidnie pod względem tak merytorycznym jak i technicznym -nie można iść na żywioł ,a najlepiej nie wysyłać Maćka na pogadanki bo jego charakter nie pozwala na prowadzenie takich negocjacji-ludzie na wsiach nie lubią być traktowani przedmiotowo bo mają wysokie poczucie własnej niezależności.
Awatar użytkownika
Rufus

Następna

Wróć do Inwestycje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości